ČO LIEČI HOMEOPATIA

Aké nerovnováhy lieči homeopatia

Homeopatia lieči všetky druhy nerovnováh.

Od bežných akútnych ochorení ako je chrípka či kašel, cez chronické ochorenia ku chorobám fyzickej a duševnej úrovne.

Homeopatia je regulačná medicína, ktorá stimuluje organizmus, aby sa zbavil ochorenia vlastnými silami pomocou homeopatického lieku prirodzenou cestou.

Liečenie smeruje – z vnútorných orgánov (životne dôležitých) k vonkajším, menej dôležitým tkanivám a orgánom. Najčastejšie prebieha liečba zhora nadol, od hlavy po päty. Počas liečby sa často objavia aj staré príznaky, aby ich organizmus doliečil.

 

ZDRAVIE A KLINIKA CHORÔB

PRI LIEČBE AKÚTNYCH NEROVNOVÁH

Napr. bolesť hrdla – zisťujeme rozsah prípadného opuchu, veľkosť začervenania, zmeny na sliznici, povlak na jazyku, ako to hrdlo bolí, či je to pichavá bolesť, alebo pocit cudzieho telesa, alebo štípanie či pulzovanie. Ďalej zisťujeme, čo ten chorý chce, napríklad teplý obklad, teplé či studené tekutiny, pije veľa alebo málo, chce spoločnosť, alebo chce byť sám, chce byť v teplej miestnosti, alebo pri otvorenom okne, chce byť prikrytý celý, alebo chce iba zabalenú hlavu.  Spojením všetkých týchto príznakov nájdeme liek, ktorého účinky sa najviac kryjú s príznakmi chorého a tým túto bolesť hrdla vyliečime.

PRI LIEČBE CHRONICKÝCH NEROVNOVÁH

– vychádzame z konzultácie. Tento postup je pre homeopata oveľa náročnejší. Konzultácia je zameraná na pacienta ako celok na základe jeho osobitných reakcií . Okrem lokálnych príznakov, ako je bolesť hrdla, homeopata zaujíma celkové správanie pacienta ako únava, precitlivelosť, spánok, okolnosti pri ktorých ochorenie vzniklo, emočné stavy tesne pred ochorením, udalosti v práci, v rodine, čo pacientovi chutí, čo neznáša, aké má voľnočasové aktivity, či je teplokrvný, ktorá strana je viac chorá a podobne.  Preto je tento liek vybratý individuálne. 

PRÍKLAD

Homeopat 6 ľuďom, s rovnakou bolesťou hrdla, vyberie každému iný liek  v minimálnej dávke bez nežiadúcich účinkov.

Lekár klasickej medicíny vyšetrí pacienta len z pohľadu lokálnych príznakov tejto bolesti hrdla a tak tým istým 6 pacientom dá rovnaký liek a nebude sa zameriavať na pocity týchto pacientov samostatne, ale v tomto prípade predpíše napr. antibiotiká a príznaky bolesti hrdla potlačí, no pacient sa môže cítiť zle pre veľa nežiadúcich účinkov, ktoré sprevádza antibiotická liečba.

 

Máte nejaké otázky?

Oľga Kancírová SAKHom

HOMEOPATKA

Napíšte mi