Niekoľko príkladov použitia homeopatík :-)

 

  1. Syn sa vráti domov po prázdninovom pobyte. Bol 2 mesiace v inej krajine a keď sa zvíta s mamou, tá si všimne na svojom synovi, zhrubnutú kožu v okolí nosa, v kútikoch úst, bradavice a výrastky na rukách. Sú pod poškodenými nechtami. Nechty sa neustále štiepia. Bradavice má aj na chodidlách, na končekoch prstov nôh. Koža je zhrubnutá, drsná. Zhoršenie nastáva v chlade, v horúčave, pri dotyku, zlepšuje sa mu to večer a v pokoji.

Riešenie: ANTIMONIUM CRUDUM 30CH 

 

 

  1. Po veľmi zlej noci príde mamička so svojou dcérkou za homeopatkou s týmito príznakmi: moja dcéra nevedela v noci poriadne dýchať, musela sedieť, keď sa jej podarilo vykašľať troška hlienu tak jej bolo lepšie, aj v chlade je jej lepšie. Keď sa jej veľa vypytujem je podráždená a viac sa dusí. Kašle záchvatovito až lapá po dychu, veľmi plytko dýcha a má pocit že sa udusí. Kašeľ ju veľmi unavuje a hlienu je veľmi málo. Počujem rachotenie v hrdle aj nižšie asi v prieduškách.

Riešenie: ANTIMONIUM TARTARICUM 30CH

 

 

 

  1. Dve staršie ženy sa v čakárni u neurológa rozprávajú. Mám strach čo so mnou bude, mám rôzne strachy, nedokážem vojsť ani do výťahu. Mám trému keď mám niečo verejne povedať, ani k zubárovi nechodím no obávam sa či to nezanedbávam. Keď som v tom strachu tak sa mi trasú ruky, potím sa som nešikovná, akoby som nemala nad sebou kontrolu. Najhoršie mi je v noci, v pohybe keď som, leto neznášam je veľmi horúce, aj keď o tom rozprávam tak sa trasiem. Mám rada čerstvý vzduch, chladnejšie počasie a keď ma bolí hlava tak si ju obviažem a to mi robí lepšie.

Riešenie: ARGENTUM NITRICUM 30CH

 

 

  1. Pacient prichádza so stiahnutým, suchým páliacim hrdlom, krk má citlivý, mandle sú červené, opuchnuté, hlavne na pravej strane. Má horúcu červenú tvár a bolestivý kašeľ a teplotu 39 stupňov. Chce byť v teple, v tichu, pri prehĺtaní ho to bolí viac. Cestou mu bolo horšie lebo fúkal chladný vietor.

Riešenie: BELLADONNA 30CH

 

 

 

  1. Bolesť hlavy, hlava ide prasknúť, bolesť v oblasti čela a ľavého oka. Bolí aj pohyb očami. Bolesť sa rozširuje do temena, na celú hlavu a často môže trvať celý deň. Ústa sú vysušené a pacient má veľký smäd. Lepšie urobil pokoj, zatvorenie očí, studený obklad a tlak na hlavu. Bolesť začala po prejedení sa. Neznáša pohyb, aj ten najmenší pohyb zhoršuje bolesti.

Riešenie: BRYONIA 30CH

 

 

 

 

 

Zdieľať